Avustralya Vize İşlemleri

Avustralya Vize İşlemleri Nasıl Yapılır

Avustralya Okyanusya Kıtası’nda bulunan bir ülkedir. Kıtanın büyük bir kısmını kaplayan bu ülkenin Avustralya ziyareti gerçekleştirmek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken son derece önemli unsurlar bulunur. Kişiler vize işlemi yaptırmadan bu ülkeyi herhangi bir şekilde ziyaret edebilme şansına sahip değildir. Aynı zamanda Türk vatandaşlarına vize muafiyeti sağlamayan ülkeler arasındadır. Avustralya bordo, yeşil, gri ve siyah pasaport hamillerinin tamamından vize istemektedir. Turizm açısından ve ticari nedenlerle sıklıkla ziyaret edilen Avustralya ülkesinin başkenti Canberra’dır.

Günümüzde birçok kişi Avustralya’ya çeşitli nedenlerle seyahat etme gereksinimi duymaktadır. Avustralya birçok farklı vize türü olan ülkelerden biridir. Bu nedenle seyahatinizi gerçekleştirmek istediğiniz zaman mutlaka amacınıza uygun bir şekilde vize sürüne başvuru yapmalısınız. Avustralya konsoloslukları ve Büyükelçiliği son derece yoğun kurumlardır. Bu nedenle randevu almanız ve belgelerinizi teslim etmeniz düşündüğünüzden biraz daha zor olabilir. Aynı zamanda ek evrak istenmesi veya vize reddi gibi olumsuz durumlar ve de sürecinin uzamasına neden olabilir. Avustralya vize işlemleri nasıl yapılır sorusuna çok yönlü olarak yanıt verilebilir.

Böyle durumlarla karşılaşmamak için veya seyahat öncesinde işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilmek için vize başvurunuzu erken bir tarihte yapmaya özen göstermelisiniz. En az bir ay öncesinden mutlaka pasaport ve randevu işlemlerinizi tamamlamış olmalı ve diğer vizede evraklarını hazırlamaya başlamış olmalısınız. Vize işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken birçok önemli unsur bulunur. Bu unsurların detaylı olarak araştırılması ve sonrasında belgelerin kusursuz bir şekilde hazırlanması vize sürecinin gidişatı açısından önemlidir.

 

Avustralya Turistik Vize İşlemleri

Avustralya dünyada en fazla turist çeken ülkeler arasında ilk sırada gelir. Büyük ve güzel şehirleri olan ve oldukça eğlenceli bir tatil olanağı sunan Avustralya Türkiye’den de birçok turistin gitmek istediği ülkelerden biridir. Avustralya’ya turist olarak gitmek istiyorsanız mutlaka turist vizesine sahip olmanız gerekir. Vize işlemleriniz sırasında turistik vizeye başvurduğunuzu açık bir şekilde belirtmeli ve bu vize türüne uygun olarak evrak hazırlamanız gerekir. Vize işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken birçok önemli faktör bulunur. Bu faktörleri göz önünde bulundurduğunuzda vize almak zor olmasa bile çok fazla işlem prosedürünün bulunması karışıklık yaratabilmektedir. Avustralya turistik vize işlemleri sırasında sizlerden istenilen belge türleri şunlardır:

 • Son 10 yıl içerisinde alınmış bir pasaport
 • İstenilen dilde doldurulmuş bir başvuru formu
 • Seyahatin tüm detaylarını içeren bir dilekçe
 • Vize için seyahat sağlık sigortası
 • Mali durumu gösteren araç ruhsatı ve tapu belgeleri
 • Banka hesabınızın son 3 aylık hesap döküm belgesi
 • Mesleki durumunuzu belirten belgeler
 • Çalışanların işverenlerinden ve iş yerinden almış oldukları izin belgesi
 • Öğrencilerin okullarından almış oldukları öğrenci belgeleri
 • 3,5 x 4,5 ölçülerinde 2 adet biyometrik vesikalık fotoğraf
 • Konaklamanın yapılacağı yer ile ilgili olan tüm rezervasyon bilgileri
 • Gidiş ve dönüş uçak biletiniz
 • İngilizce olmayan belgelerinizin yeminli tercümanlar tarafından yapılmış olan tercih tercümeleri
 • Vize ücretinin elektronik ortamda veya gişede ödendiğini gösteren belge

Gibi birçok belgenizin hazırlanması gerekir. Bu belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanabilmesi için mutlaka gereken durumlarda profesyonel hizmet almanız gereklidir. Vize işlemleri sırasında dikkat etmeniz gereken birçok önemli faktör bulunur. Bu faktörlere dikkat edildiği takdirde vizenizi en geç 8 iş günü içerisinde alabilme şansına sahip olabilirsiniz.

Turistik vize işlemleri genellikle birçok kişinin başvuru yaptığı vize türüdür. Bu nedenle kurumlar turistik vize konusunda oldukça titiz davranabilmektedir. Bu süreçte kurumlara teslim etmiş olduğunuz tüm belgelerin güncel olduğundan emin olmalısınız. Başvurularınız için Avustralya konsoloslukları ve Ankara’daki büyükelçiliğe evraklarınızı teslim edebilirsiniz.

 

Avustralya Ticari Vize İşlemleri

Avustralya iş nedeniyle sıklıkla ziyaret edilen ülkeler arasında yer alır. Bu ülke ile ticaret yapan veya ortaklık girişiminde bulunan kişiler Avustralya ziyaretleri için ticari vizeye başvurmak zorundadır. Ticari vize işlemleri aynı zamanda fuar organizasyonları virgülü konferans ve seminer gibi etkinlikler içinde başvurulan bize türlerinden biridir. Ticari vize yalnızca işverenler ve şirket sahipleri başvurmaz. Aynı zamanda şirketi ile ilgili olarak bir ticari faaliyeti takip etmek amacıyla Avustralya’ya gidecek olan çalışanlarda ticari vize başvuru yapabilir. Avustralya ticari vize işlemleri konusunda önem vermeniz gereken birçok prosedür bulunur.

Bu prosedürlerin her birinin yerine getirilmesi vizenizi zamanında alabilmeniz açısından oldukça önemli bir durumdur. Vize işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisi evraklarınızın tam ve eksiksiz olmasıdır. Mutlaka başvuru formunda vize türünü belirtmeniz ve Tüm detayları ile evraklarınızı hazırlamanız gerekir. Ticari vize kısa süreli vize türleri arasında yer alır. Yani bu vizeyi aldığınız zaman seyahatinizin 90 günü geçmemesi son derece önemlidir. Vize işlemlerinizi yaptıracağınız zaman dikkat etmeniz gereken çok önemli unsurlar yer alır. Bunlardan birisi de seyahat sağlık sigortasıdır. Seyahat sağlık sigortanızı tarihlerinin mutlaka tüm seyahatinizi kapsayacak nitelikte olması gerekir.

Aynı zamanda 30.000 Euro teminatlı olması da seyahat sağlık sigortası önemli detaylarından biridir. Belgelerinizi hazırladıktan sonra kurumlara gidebilir ve belgenize kısa sürede teslim alabilirsiniz. Seyahat sağlık sigortası kadar önemli olan bir diğer evrak ise dilekçenizdir. Bu dilekçenize İngilizce olarak doldurmalısınız ve seyahat detaylarını tamamını bu dilekçe içerisinde belirtmeniz gerekir. Hangi şehirde yatırım yapacağınızı veya organizasyonlarınızı nerede olduğu gibi önemli yer bilgilerini vermelisiniz. Seyahatinizin gidiş ve dönüş tarihlerini saatleri ile birlikte belirtmeniz vizenizi daha kolay alabilmeniz açısından büyük bir öneme sahiptir. Günümüzde birçok kişi ticari vize başvuru yapsa da herkesin başvurusu kabul edilmeyebilir. Bu nedenle kişilerin hem evrak sürecinde hem de randevu sırasında dikkat etmesi gereken önemli detaylar bulunur.

 

Avustralya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi İşlemleri

Avustralya aile ve arkadaş ziyareti vizesi işlemleri kişilerin akrabalarını ve dostlarını ziyaret etmek için yaptırmak zorunda kaldıkları işlemlerdir. Türkiye’de bulunan Avustralya temsilciliklerine gerekli başvuruları yaparak bu vizeyi kolaylıkla alabilirsiniz. Ancak vize işlemleri sırasında gerek evrak hazırlamak gerekse diğer tüm detaylar bu sürecin uzamasına neden olabilmektedir. Belgelerinizin eksiksiz olması durumunda vizenizin sonuçlanma süresi 7 iş günü gibi kısa sürebilir. Ancak sizlerden ek evrak istendiğinde veya vize reddi ile karşılaştığınızda bu süre biraz daha uzayabilir. Bu nedenle seyahatinizin tarihinden bir ya da bir buçuk ay önce işlemlere başlamanız ve vizenizi almış olmanız gerekir. Vize randevusu alabilmek için gerekirse profesyonel yardım alabilirsiniz. Online veya telefon ile alınan vize randevusu evraklarınızı teslim edeceğiniz bir randevu türüdür.

Bazen kişileri bu randevu sırasında çeşitli mülakatlar da uygulanabilir. Eğer sizlere vizeniz ile ilgili olarak sorular sorulursa mutlaka vize türüne uygun bir şekilde yanıt vermelisiniz. Vize işlemleri sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan bir diğeri de vize harçlarınızın uygun bankalara yatırılmasıdır. Vize harçları konusunda konsolosluklar hangi bankalarla çalışıyorsa o bankaya giderek harçları yatırmalısınız. Aynı zamanda elektronik ödeme şekillerinden de yararlanabilirsiniz. Aile ve arkadaş ziyareti vizesi turistik vize ile çok fazla karıştırılan biri vize türüdür. Bu nedenle vizenizi hazırlarken dilekçenizde ve başvurunuzda mutlaka vize türünü detaylı olarak belirtmelisiniz. Bu vizeyi almak isteyen kişilerin sahip olması gereken en önemli evrak türü davetiyedir.

Davetiye Avustralya’da yaşayan akrabalarınız veya arkadaşınız tarafından yaşadıkları yerin Belediyesi’nden temin edilebilir. Bu davetiyenin alınması ile işlemlere başlayabilirsiniz. Davetiye üzerinde mutlaka gönderen kişinin adı, soyadı ve adresi gibi bilgiler olmalıdır. Oturum izni varsa bunun fotokopisini de davetiyesine ekleyerek göndermesi gerekir. Her türlü vize işlemi konusunda profesyonel davranılması büyük bir önem taşır. Aile ve arkadaş ziyareti vizesinin çıkması düşünüldüğünden daha da uzun sürebilir. Bu nedenle seyahat gidiş ve dönüş tarihlerinizi çok iyi ayarlamanız gerekir.

 

Avustralya Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avustralya vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler kişilerin özellikle önem vermesi gereken detayları barındırır. Vize işlemleri sırasında güncel ve tam bir vize dosyası hazırlamanız gerekir. Evraklarınızı dağınık bir şekilde sunmak yerine tek bir dosya içerisinde düzenli bir şekilde sunmaya dikkat etmelisiniz. Vize belgelerinizin tam olması ve yeni olması son derece önemli konulardır.

Çektirmiş olduğunuz biyometrik fotoğrafın mutlaka son 6 ay içerisinde ait olması gerekir. Aynı zamanda bu fotoğrafın arka fonunun beyaz olmasına da dikkat etmelisiniz. Seyahat sağlık sigortanızı 30.000 Euro teminatlı olması önemlidir. Kişiler dilekçe hazırladıklarını da dilekçelerinde daha önce bir Avustralya vize reddi almışlarsa bunun nedenlerini devirde dost dilekçesinde belirtilmelidirler. Vize işlemleri sırasında eski pasaportlarınızı da dosyaya eklemeyi ihmal etmemelisiniz.

 

Call Now ButtonHemen Arayınız