Dubai Vize İşlemleri

Dubai Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Dubai vizesi, kişilere hükümet tarafından Dubai ülkesini ziyaret edebilmeleri için verilen bir izin belgesidir. Vize işlemlerinin yapılabilmesi için hem vize belgesi hazırlamak hem de randevuda gerçekleştirilen mülakat işlemlerine katılabilmek gerekir. Bordo pasaportu olan kişilerin mutlaka vize alması şartı bulunuyor. Ancak Yeşil, Gri ve Siyah pasaportu olan kişilerin 90 günlük seyahatleri için vize muafiyetleri bulunuyor. Vize işlemlerinde mutlaka belgelerin eksiksiz olarak hazırlanması şartı bulunuyor. Belgelerin her birinin vize türüne uygunluğuna dikkat edilmesi büyük bir önem taşıyor. Vize almak isteyen kişilerin en çok dikkat etmesi gereken de kısa süreli vize türlerine uygun olarak vize hazırlamaktır.

Bu vize işlemleri sırasında her vize belgesi kabul edilmeyebilir. Bu nedenle randevuyu erken bir tarihte almaya dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda belgelerin hazırlanmasına da en az 1,5 ay öncesinden başlamanız gerekir. Bu süreçte vize konusunda danışmanlık desteği alabilirsiniz. Dubai vize işlemleri nasıl yapılır sorusu en çok merak edilen konular arasında yer alır. Vize belgelerinizi hazırladıktan sonra randevu tarihinde tüm belgeleri Dubai Büyükelçiliğine, konsolosluklara ya da yetkilendirilmiş olan vize merkezlerine teslim etmeniz gerekir. Vize evraklarınızın eksiksiz olarak teslim edilmesi bu süreçte oldukça önemlidir. Aksi halde ek belge hazırlamak için de süre kaybı yaşayabilirsiniz.

Belgelerinizi hazırlarken bir yandan da otel ve uçak rezervasyonlarınızı yaptırmanız gerekiyor. Özellikle dönüş uçak rezervasyonunuz olması büyük bir önem taşıyor. Belgelerinizin tamamen doğru olmasına dikkat ettiğiniz gibi bu belgelerin vize türüne uygun olmasına da dikkat etmeniz önemli detaylardır. Vize işlemlerinde her zaman profesyonel davranmalı ve mülakatlarda sorulan soruların tamamına doğru bir şekilde yanıt vermelisiniz. Dubai vize işlemleri konusunda her daim vize türünüzü göz önünde bulundurmanız büyük bir önem taşımaktadır. Aksi halde vize reddi durumu ile karşılaşabilirsiniz.

Dubai vizesi alan kişiler genel bir vize kapsamındadır. Birleşik Arap Emirliklerinden alacağınız bu vize sayesinde Dubai dışında birçok yere de gidebilme imkanınız bulunur. Abu Dabi, Ummül Kayveyn, Resü’l Hayme Emirlikleri, Sharjah ve Füceyre gidilebilecek yerler arasında yer alıyor. Birleşik Arap Emirlikleri’nin yedi emirliklerinin tamamında geçerli bir vizeye sahip olabilmektesiniz.

 

Dubai Turistik Vize İşlemleri

Dubai vize işlemleri online bir vize türüdür. Bu vizeyi alabilmek için BAE Göçmenlik Ofisine başvurmak gerekir. Cuma ve cumartesi günlerinde tatil olan bu kurum diğer günlerde hizmet verebilmektedir. Dubai online vize başvurusu yapacağınız zaman mutlaka ofisin online çalışma saatlerini bilmeniz gerekiyor. Kurum online olarak 09:00 ile 16:00 arasında hizmet vermektedir. Bu saatlerin dışında hizmet almanız mümkün değildir. Turistik bir bölge olan Dubai için turistik vize başvurusu yapılması gerekiyor. Bu alanda başvuru yapılan vizeler genelde daha hızlı bir şekilde onaylanabiliyor.

Dubai turistik vize işlemleri sırasında evraklarınızın mutlaka uygun bir şekilde hazırlanması gerekir. Tamamen turizm amaçlı olarak bu ülkeyi seyahat ettiğinizi belirtmeniz gerekiyor. Aynı zamanda belgeler arasında vize dilekçenizde seyahatlerin tüm detayları yer almalıdır. Dubai vize türleri kendi içerisinde 4 gruba ayrılmaktadır. Bu gruplar şu şekildedir:

 

 • 30 Günlük Tek Girişli Dubai Vizesi

Bu vize türü kısa süreli vizeler için verilen vizelerdir. Genelde turistik vize için bu vizeye başvuru yapılır. Bu vize ile yalnızca bir defa ülkeye giriş yapabilme şansı vardır. Aynı zamanda bu vize ile 28 günden fazla ülkede kalamıyorsunuz.

 

 • 30 Günlük Çok Girişli Dubai Vizesi

Bu vize türü yine kısa dönemli seyahatler için başvurulan bir vize türüdür. Ancak diğerinden tek vardı çok girişli olmasıdır. Yani 30 gün içerisinde ülkeye birden fazla defada girebilir ve çıkabilirsiniz. Bu vize ile en fazla 30 gün kalma hakkı vardır.

 

 • 90 Günlük Tek Girişli Dubai Vizesi

Bu vize türünde kişiler 90 gün kalabilmektedirler. Ülkeye tek bir defa girme hakkınız vardır. Bu vize türü uzun dönem vize türleri arasında yer alıyor. Kişiler bir ay süre ile bekleme hakkı da elde edebilmektedirler.

 

 • 90 Günlük Çok Girişli Dubai Vizesi

Bu vize türü 90 gün kalma hakkı yanında ülkeye birden fazla defa da girme hakkı vermektedir. Kişilere geniş olanaklar sağlayan bir vize türüdür.

Dubai vizesinde sizlere verilen kalma süresini doldurduğunuzda ülkede kalmayı sürdürmek için cezalı ek ücret ödemeniz gerekir. Yeni vize için kişilerin ülkeden çıkış yaparak yeni bir vize başvurusunda bulunması gerekiyor.

 

Dubai Ticari Vize İşlemleri

Ticari amaç için Dubai seyahati yapmayı düşünüyorsanız almanız gereken vize türü Dubai ticari vizedir. Bu vize genelde ticari anlaşma, alan araştırması, iş görüşmeleri, konferans ve fuar için de alınan bir vizedir. Dubai ticari vize işlemleri sırasında başvuruları e vize sistemine göre yaptırmanız gerekiyor. Bu işlemlerin yapılabilmesi için de mutlaka vize evraklarının eksiksiz olarak hazırlanması ve teslim edilmesi gerekiyor. Sistem üzerinden tüm evraklar taranarak başvuru formuna eklenir. Başvuru formu da yine elektronik ortamda doldurulmalıdır. Aksi halde vize işlemleriniz herhangi bir şekilde işleme alınmayacaktır. Bu işlemleri göçmenlik ofislerinde, başvuru merkezlerinde ya da seyahat acentelerinde gerçekleştirebilme imkanı vardır.

Dubai ticari vizesi pasaporta basılmayan bir vize türüdür. Bu vize e mail yolu ile alınabilen ve göçmenlik okfisinin antetli kağıdına barkodlu olarak basılarak çıktısı verilen bir vize türüdür. Ticari vize işlemleri sırasında istenilen birtakım belgeler bulunuyor. Bu belgelerin her birinin vize türüne uygun olması gerekiyor. Standart belgeler yanında kişilerin mutlaka şirket bilgilerini de vize dosyasına eklemesi gerekiyor. Mevcut pasaportunuzun mutlaka geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerekiyor. Bunun yanında arka zemini beyaz olan 2 tane de Biyometrik fotoğraf eklemeniz gereklidir. Güncel vesikalık fotoğraf bulunması önemlidir.

Dubai Ticari vize türlerinde iki farklı seçenek vardır. Biri uzun diğeri de kısa süreli vize türüdür. Kısa süreli vizeler tek girişli olarak verilen ve kişilere 30 gün ülkede kalma hakkı veren vize türleridir. Seyahat süresi 28 günde sonlandırılmaktadır. Kısa süreli vizelerde bir de çok girişli olanlar vardır. Bunların da konaklama süresi 28 gündür. Tek farkı ise kişilere birden fazla giriş hakkı veriyor olmasıdır. 28 günlük süreyi dolduran kişiler eğer ülkeyi terk etmezlerse 3000 USD para cezasına çarptırılabilirler. Uzun süreli vizeler de yine çok ve tek girişli olmak üzere verilir. Bu vizelerde süre 90 gündür. Birinde tek bir giriş hakkı varken diğerinde birden fazla giriş hakkı bulunur.

 

Dubai Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi İşlemleri

Dubai aile ve arkadaş ziyareti vizesi işlemleri ile bu ülkedeki tüm yakınlarınızı ya da arkadaşlarınızı ziyaret edebilirsiniz. Vize işlemleri sırasında bordo pasaportunuz var ise mutlaka vize almanız gerekiyor. Bu vize işlemleri sırasında en önemli belge davetiyedir. Davetiyede mutlaka gönderen kişilerle vize alacak kişilerinin yakınlık derecelerinin belirtilmesi gerekir. Aynı zamanda davet edilenler hakkında bilgi içermelidir. Ziyaretin amacı, süresi, evin adresi, konaklama harcamaları gibi detaylar hakkında davetiyede bilgiler olmalıdır.

Dubai Büyükelçiliği’ne ya da Konsolosluklara hitaben bir dilekçe hazırlanması da gerekiyor. Başvuru yapacak olan kişilerin pasaportlarının mutlaka on yıldan daha eski olmaması gerekiyor. Aynı zamanda seyahat dönüşü sonrasında mutlaka pasaportun 12 ay daha geçerli olması büyük bir önem taşıyor. İçerisinde de iki tane boş sayfa olmasına dikkat etmeniz gerekir. Vize başvuruları sırasında her belgenin tam olarak vize türüne uygun olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Vize işlemleri sırasında her başvuru sahibi için çocuklarda dahil olmak üzere mutlaka başvuru formu doldurulmalıdır. Bu süreçte vize ücretleri ilgili bankalara yatırılmalı ve bu para yatırımının yapıldığını gösteren bir de dekont alınmalıdır. 2 tane Biyometrik fotoğraf olması ve istenilen niteliklerde olmasına da dikkat edilmelidir.

 

Dubai Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dubai vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler vize işlemlerinizi kolaylaştıracak unsurlardır. Bu süreçte mutlaka şu kriterleri daima göz önünde bulundurmalı ve vize işlemleri sırasında dikkat etmelisiniz:

 • Vize türüne uygun belgeler hazırlamalısınız.
 • Vize işlemlerinde belgelerin güncel olması gerekir.
 • Vize ücretlerini tam olarak yatırmalısınız.
 • Gerekli belgeleri tek dosya halinde sunmalısınız.
 • Pasaport ve fotoğraf güncel olmalıdır.
 • Vize davetiyesi önceden alınmalıdır.
 • İletişim, adres ve kimlik bilgileriniz doğru olmalıdır.

Bu işlemler sırasında mutlaka belgelerinizin tam olması gerekiyor. Sonrasında vize işlemlerinizi eksiksiz olarak tamamlayarak seyahatinize başlayabilirsiniz. Vize süresi dolarsa mutlaka ülkeden çıkış yapmanız gerekiyor. Aksi halde para cezası ödemek zorunda bırakılıyorsunuz.

 

Hemen Arayınız